Nieuwe loods: Roy Hesselink
Roy HesselinkGeboren op 16 mei 1968 in ’s Gravenzande; echter kort na de geboorte verhuisd naar Noordwijk en daar kleuter-, lagere en middelbare school doorlopen. Als vreemde eend in de familie heb ik altijd affiniteit met de zee gevoeld en toog op 18-jarige leeftijd naar Den Helder om de Koninklijke Marine te gaan versterken. Na 3 jaar opleiding aan het Koninklijk Instituut voor de Marine (KIM) begon het echte werk in 1989 aan boord van diverse fregatten, maar na anderhalf jaar terug naar de schoolbanken voor de afrondende studie. In die periode heb ik nog een jaar kunnen genieten van het studentenleven in Eindhoven tijdens mijn studie Technische Bedrijfskunde.
In 1992 weer een jaar gaan varen als wachtsofficier op de brug en vervolgens in 93/94 de Commando Centrale Officiersopleiding gevolgd, waarbij ik de specialisatie navigatie heb mogen volgen. Vervolgens heb ik diverse varende plaatsingen gehad aan boord van fregatten, mijnenjagers, een tanker en het amfibisch landingsplatform Rotterdam als navigatie-officier en later tevens als Hoofd Operationele Dienst. Van 2001 tot 2003 heb ik 2 jaar in Plymouth in Zuidwest Engeland gewoond en een uitwisselingsfunctie bekleed binnen de Royal Navy. In die hectische periode ten tijde van en na 9/11 heb ik op diverse grotere Engelse marine-eenheden gevaren in een amfibische staf, die meerdere schepen aanstuurde tijdens internationale oefeningen en operaties. Na terugkeer in Nederland volgde een walbaan in Den Helder, maar werd ik met enige regelmaat uitgenodigd om tijdens grote internationale amfibische oefeningen aan boord van het Vlaggenschip in te schepen.
In de laatste 5 jaar raakte ik steeds verder verwijderd van het pure varen en stoeien met schepen en zag geen mogelijkheid binnen de KM het tij te keren. De keuze voor het Loodswezen was voor mij dan ook vrij logisch en begin 2006 kon ik aan de landelijke opleiding beginnen.